vimeo facebook
Wsłuchaj się
Wsłuchaj się
Zabłotnia k. Grodziska Mazowieckiego

Miejscowość: Zabłotnia k. Grodziska Mazowieckiego

Krótki opis projektu: „Wsłuchaj się” to teatralno-dokumentalny projekt o odkrywaniu swojej lokalnej tożsamości i poszukiwaniu historii z najbliższego otoczenia. Skierowany jest do dzieci i młodzieży ze wsi Zabłotnia w gminie Grodzisk Mazowiecki. Uczestnicy w trakcie trwania warsztatów stworzą swój autorski spektakl na podstawie zebranych opowieści. Będzie to dla nich również okazja do zbudowania międzypokoleniowego dialogu między mieszkańcami. Warsztaty będą prowadzone metodą „Teatru ze społecznością” z wykorzystaniem technik dokumentalnych oraz fotograficznych.

Osoby realizujące: Joanna Citlak, Monika Matusiak

Joanna Citlak

nauczycielka edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z wieloletnim doświadczeniem, instruktorka teatralna. Autorka docenianych i nagradzanych spektakli dziecięcych. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej i Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Na co dzień jest związana ze Szkołą Podstawową im. Fryderyka Chopina w Książenicach. Współpracuje również z instytucjami kulturalnymi w gminie Grodzisk Mazowiecki i poza nią.

Monika Matusiak

historyczka sztuki, animatorka kultury i instruktorka teatralna. Ukończyła Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną na Akademii Sztuk Pięknych oraz historię sztuki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Autorka i koordynatorka projektów kulturalno-społecznych oraz edukacyjnych. Prowadziła warsztaty teatralne, historyczne i antydyskryminacyjne. Zainteresowana praktykami artystycznymi spoza oficjalnego nurtu oraz działaniami z zakresu dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnościami.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz