vimeo facebook
Warsztaty filmowe dla młodzieży w Raszynie
Warsztaty filmowe dla młodzieży w Raszynie
Raszyn

Miejscowość: Raszyn

Krótki opis projektu:  W ramach projektu, wśród grupy młodzieży w wieku 12-14 lat, zostaną przeprowadzone warsztaty filmowe. Na cykl spotkań złożą się zajęcia aktorskie – przygotowanie do występu przed kamerą oraz te, które obejmą produkcję i postprodukcję filmu – pisanie scenariusza, praca na planie filmowym oraz montaż. Finałem i podsumowaniem projektu będzie pokaz filmu, stworzonego przez grupę uczniów.

Osoby realizujące: Urszula Łopalewska, Danuta Majewska-Walczuk

Urszula Łopalewska

z wykształcenia polonistka, pracuje w Centrum Kultury w Raszynie, gdzie zajmuje się organizacją i promocją imprez kulturalnych i warsztatów dla społeczności lokalnej. Wcześniej pracowała w korporacji. Działała też społecznie, jako inicjatorka i organizatorka raszyńskiego Klubu Mam. Prywatnie mama dwójki dzieci. Ceni ciszę i dziką przyrodę. Mieszka z rodziną na wsi.

 

Danuta Majewska-Walczuk

nauczyciel zaangażowany. Lubi pracę z uczniami i dla uczniów. Koordynatorka wielu wydarzeń teatralnych, społecznych i kulturalnych. Uczy języka polskiego i niemieckiego w Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Raszynie. Razem z uczniami zrealizowała wiele spektakli dla lokalnej publiczności. Inicjatorka nauczycielskiej grupy teatralnej. Pedagog teatru. Absolwentka KUL.