KONKURS: IMPULS KULTURY

o konkursie

Rusza czwarta edycja Konkursu dla animatorów i animatorek kultury IMPULS KULTURY – Mazowieckiej Nagrody Inspiracji Kulturalnych 2023!

Zrealizowałeś/aś ciekawy i inspirujący projekt z zakresu animacji i edukacji kulturalnej? Stosujesz autorskie metody pracy by aktywizować i integrować lokalną społeczność? Nie boisz się edukacyjnych i animacyjnych wyzwań, które stawia przed Tobą zmieniająca się rzeczywistość? Zgłoś się!

Chcemy nagrodzić pracę animatorów i animatorek kultury, których twórcza, włączająca, społecznie zaangażowana i odpowiedzialna praca jest pulsem i impulsem pozytywnych zmian!

Organizatorem konkursu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, jego realizatorem Mazowiecki Instytut Kultury. Konkurs skierowany jest do animatorów i animatorek  kultury z województwa mazowieckiego (pracowników instytucji kultury, osób zrzeszonych w organizacjach pozarządowych, członków grup nieformalnych i osób fizycznych działających autonomicznie), którzy w okresie pomiędzy 1 stycznia 2021 a 31 maja 2023 r. zrealizowali autorski projekt z zakresu animacji i edukacji kulturalnej, wykorzystując innowacyjne metody pracy. Projekt do konkursu może zgłosić autor występujący indywidualnie lub zespół współautorów liczący nie więcej niż 3 osoby. Projekty można zgłaszać w 4 kategoriach:

  • projekt zrealizowany w przestrzeni publicznej;
  • projekt oparty na dziedzictwie lokalnym (materialnym i niematerialnym);
  • projekt storytellingowy czyli taki, w którym sztuka opowiadania stanowi oś dla działań z zakresu animacji i edukacji kulturalnej;
  • projekt zrealizowany online bądź w oparciu o nowe technologie i nowoczesne formy przekazu.

Pula nagród to 105 tysięcy złotych.

Szczegółowe informacje o warunkach przystąpienia do konkursu znajdują się w REGULAMINIE.   

Projekty można zgłaszać poprzez ELEKTRONICZNY FORMULARZ dostępny na stronie witkac.pl od 1 czerwca 2023 r.   

Daj się zauważyć, zainspiruj innych do twórczych działań! Na zgłoszenia czekamy od 1 czerwca do 18 sierpnia!

 

 

Załączniki:

zalacznikregulamin.pdf - pobrań: 673, rozmiar: 173,8 KB