KONKURS: IMPULS KULTURY

o konkursie

Jesteś animatorem, animatorką kultury? Realizujesz autorskie, nieszablonowe projekty z zakresu animacji i edukacji kulturalnej?

Weź udział w piątej, jubileuszowej edycji konkursu IMPULS Kultury – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych, organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Kto może wziąć udział?

Konkurs skierowany jest do osób fizycznych - praktyków kultury z województwa mazowieckiego, którzy w okresie pomiędzy 1 stycznia 2022 a 31 maja 2024 zrealizowali autorski projekt z zakresu animacji i edukacji kulturalnej, wykorzystując innowacyjne metody pracy.

Projekt do konkursu może zgłosić autor występujący indywidualnie lub zespół współautorów liczący nie więcej niż 3 osoby.

Kategorie konkursowe:

Nagrody w konkursie przyznawane są w 4 kategoriach:

  • projekt zrealizowany w przestrzeni publicznej;
  • projekt oparty na dziedzictwie lokalnym (materialnym i niematerialnym);
  • projekt storytellingowy czyli taki, w którym sztuka opowiadania stanowi oś dla działań z zakresu animacji i edukacji kulturalnej;
  • projekt zrealizowany online bądź w oparciu o nowe technologie i nowoczesne formy przekazu.

Nagrody

Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe. Wartość nagrody indywidualnej to 6500 zł, a nagrody zespołowej – 10500 zł. Łączna pula nagród to ponad 100 tysięcy złotych.  

Zgłoszenia

Na zgłoszenia czekamy od 1 czerwca do 16 sierpnia. ELEKTRONICZNY FORMULARZ będzie dostępny na stronie www.witkac.pl

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapoznaj się z REGULAMINEM!
Na stronie internetowej konkursu można znaleźć również publikacje prezentujące projekty wyróżnione i nagrodzone w poprzednich czterech edycjach konkursu.

W konkursie nagradzane są nieszablonowe projekty, włączające i aktywizujące różne środowiska, realizowane w oparciu o innowacyjne narzędzia i formy przekazu, które mogą stanowić inspirację dla całego środowiska praktyków i praktyczek kultury. Daj się zauważyć, zainspiruj innych - zgłoś się!