A- A A+
vimeo facebook
Scenariusze przyszłości w pracy organizacji – praca ze scenariuszami
12 // 11 // 2020
Scenariusze przyszłości w pracy organizacji – praca ze scenariuszami
ZMIANA TERMINU
Warsztat on-line adresowany do uczestniczek i uczestników warsztatu "Organizacja kulturalna wobec niepewności i chaosu. Jak skutecznie pracować ze scenariuszami przyszłości?"

Data: 5 listopada 12 LISTOPADA

Miejsce spotkania:  platforma ZOOM, warsztat on-line

Godziny: 10:00-14:00

UWAGA: Warsztat adresowany do uczestniczek i uczestników warsztatu Organizacja kulturalna wobec niepewności i chaosu. Jak skutecznie pracować ze scenariuszami przyszłości?

Na początek zbierzemy inspiracje i wątki z poprzedniego warsztatu – punktem wyjścia spotkania będzie krytyczna refleksja nad wypracowanymi wspólnie treściami, zarówno dotyczącymi samej organizacji, jak też trendów i czynników niepewności, mających wpływ na jej działania. Będziemy pracować w grupach, fantazjować i tworzyć mikro- i makroutopie, które będziemy próbowali przekuć na konkretne pomysły, prototypy i plany działania.

Warsztat pomoże uczestnikom nabyć umiejętność wykorzystywania scenariuszy przyszłości jako narzędzia w planowaniu, adaptacji, projektowaniu innowacji i zmian. Oznacza to zdolność do pracy z niepewnością, dostrzegania trendów i ich symptomów, umiejętność sprawczego i twórczego projektowania przyszłości. 

Prowadzenie:

Bartosz Frąckowiak - dramaturg i reżyser teatralny, badacz kultury, kurator. Aktualnie zastępca dyrektora Biennale Warszawa, współtwórca koncepcji tej interdyscyplinarnej instytucji kultury, współodpowiedzialny za jej międzynarodowy program artystyczny i komunikację. W latach 2014-2017 zastępca dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy i jeden z kuratorów Festiwalu Nowych Dramaturgii w nowej międzynarodowej formule. Współtwórca wielu projektów artystycznych, kulturalnych i badawczych, realizowanych zarówno w instytucjach publicznych, jak i organizacjach pozarządowych. 

Marta Michalak - kulturoznawczyni, teatrolożka, kierowniczka produkcji Biennale Warszawa. Była kierowniczką projektów departamentu tańca Instytutu Muzyki i Tańca, współpracowała programowo i organizacyjnie z Agatą Siwiak i Grzegorzem Niziołkiem przy realizacji Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi jako kierowniczka biura programowego, była konsultantką programową i koordynatorką międzynarodowego Festiwalu Festiwali Teatralnych SPOTKANIA w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy.

 

  • Brak komentarzy