A- A A+
vimeo facebook
Zobaczmy co w MIKu
28 // 08 // 2017
Zobaczmy co w MIKu
Mazowiecki Instytut Kultury
Badanie preferencji i potrzeb kulturalnych osób niewidomych i słabowidzących zrealizowane na zlecenie Mazowieckiego Instytutu Kultury przez zespół badaczek: Marię Wierzbicką i Annę Buchner.

W 2017 roku kontynuowaliśmy pracę nad badaniem potrzeb i preferencji kulturalnych osób z niepełnosprawnościami podjętą w 2016 roku, której zwieńczeniem był raport “Głusi i słyszący – otwarte kultury i przestrzeń dialogu?”. Tym razem zajęliśmy się potrzebami osób niewidomych i słabowidzących.

Celem badania była identyfikacja preferencji i potrzeb kulturalnych osób niewidomych i słabowidzących. Chcieliśmy również rozpoznać strategie promowania wydarzeń do nich skierowanych oraz dowiedzieć się jaki jest faktyczny pejzaż oferty kulturalnej, której odbiorcami są osoby z dysfunkcją wzroku, a także poznać bariery utrudniające im szeroko pojęte uczestnictwo w kulturze.

Raport zawiera rekomendacje pomocne w tworzeniu, planowaniu i efektywnej promocji oferty kulturalnej dla osób niewidomych i słabowidzących, które mamy nadzieję, będą służyły nie tylko MIK, ale wszystkim instytucjom kultury zainteresowanym dostępnością.

Autorkami opracowania są:

Anna Buchner
Maria Wierzbicka
we współpracy z Kają Rożdżyńską. 

 Tytuły rozdziałów:

- Życie codzienne ze smartphonem - technologie cyfrowe a niewidzialny świat.
- Frontem do niewidomych i słabowidzących - organizacja idealnie otwartego wydarzenia.
- Na rzecz niewidomych i słabowidzących - pionierzy działań oraz potencjalni sprzymierzeńcy.
- Szczegółowe rekomendacje.

 

Koordynator:

Natalia Roicka tel.  22 586 42 25

email: n.roicka@mik.waw.pl

Załączniki:

raportzobaczmy-co-w-miku.pdf - pobrań: 1588, rozmiar: 343,27 KB
  • Brak komentarzy