A- A A+
vimeo facebook
LARP - z cyklu, jak prowadzić stałe zajęcia online?
30 // 06 // 2020
LARP - z cyklu, jak prowadzić stałe zajęcia online?
To trzeci warsztat z cyklu, przepracowujący zjawisko gier fabularnych opartych na żywym uczestnictwie i odgrywaniu ról. Warsztat przeznaczony dla praktyków kultury - demonstrujący krok po kroku, jak poprowadzić takie warsztaty ze stałą grupą w sieci ale również poza nią.

Warsztat online - jak poprowadzić LARP - formę cyklicznych zajęć, które nadają się do rozpoczęcia i prowadzenia kanałami zdalnymi lub na żywo z uczestnikami. 

LARP - dla wszystkich, nie tylko dla młodych, to aktywność na pograniczu gry i teatru improwizowanego,  podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role. Czy LARP jest propozycją wyłącznie dla młodzieży? Czy może być aktywnością międzypokoleniową? Czy może być sposobem przeżywania kultury? A tworzenia kultury? O tym porozmawiamy i częściowo przeżyjemy to podczas warsztatu. Uczestnicy warsztatu będą proszeni o gotowość do zaimprowizowania wraz z prowadzącym mini-LARPa.

30 czerwca 2020, godz. 14.00-16.30 

Dla kogo?
Warsztat jest adresowany do lokalnych instytucji kultury, w szczególności do domów kultury, gminnych ośrodków kultury, bibliotek, ale także do każdej instytucji, która nie uchyla się od zadań animatorskich i chce świadomie budować kontakt ze swoją publicznością.

Forma:
Interaktywny warsztat online. Uczestnicy proszeni są o gotowość uczestniczenia poprzez dźwięk i obraz. Ale jeśli ktoś nie ma możliwości uruchomienia kamery – poszukamy sposobu, aby mógł uczestniczyć tylko poprzez kanał akustyczny. Po zajęciach każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji zdalnych z prowadzącym. Warsztat jest realizowany w online a pośrednictwem aplikacji Zoom.

Uczestnicy zarejestrowani poprzez formularz otrzymają link do spotkania w poniedziałek, dzień przed warsztatem. 

Pozostałe warsztaty online z cyklu, to:
16.06.2020 - 14.00 - Klub Mówców
23.06.2020 - 14.00 - Dyskusyjny Klub Serialowy
07.07.2020 - 14.00 - Techniki Kreatywnego Myślenia

Prowadzący: Wojciech Kłosowski
Ekspert samorządowy, animator kultury, jeden z najbardziej doświadczonych polskich trenerów samorządowych. Autor licznych
strategii i polityk kulturalnych, redaktor i współautor serii wydawniczej MIK "Kierunek Kultura". Poza pracą zawodową - autor powieści "Nauczyciel Sztuki" i dziadek ośmiorga wnuków :)

Jeśli zapiszesz się w dniu warsztatu, bardzo proszę dodatkowo o mail, na a.roman@mik.waw.pl, dzięki temu będziecie mieć pewność, że odpowiednio wcześnie dostaniecie link do wydarzenia. 

 

Zapisy poprzez formularz tutaj: REJESTACJA!

  • Brak komentarzy