A- A A+
vimeo facebook
Improwizacja stosowana dla kadr kultury
22 // 11 // 2019
Improwizacja stosowana dla kadr kultury
Zapraszamy na cykl czterech warsztatów z improwizacji stosowanej w ramach Mazowieckiej Akademii Kadr Kutury

Daty:

22.11.2019 / SIŁA ZGODY

29.11.2019 / SŁUCHANIE I SŁYSZENIE

06.12.2019 / WSPÓŁPRACA

13.12.2019 / ELASTYCZNOŚĆ

Miejsce: Mazowiecki Instytut Kultury

Godziny: 16:00-19:00

Uwaga: Przyjmujemy zapisy jedynie na cały cykl warsztatów, nie ma możliwości uczestniczenia w pojedynczych zajęciach.

 

Podczas warsztatów GROUPMIND zaprezentowane zostaną techniki umiejętnego słuchania i obserwowania, odpuszczania kontroli, budowania zaufanie do partnera lub zespołu, podejmowania błyskawicznych decyzji. Uczestnicy warsztatów wcielą się w nowe role, nauczą się współpracować w tworzeniu wspólnej historii. Zdobyte umiejętności pomagają w budowaniu zdrowych i partnerskich relacji w zespole. Warsztaty pomagają pracownikom lepiej się poznać, przełamać międzyludzkie bariery i odejść od sprawdzonych metod. Utarte drogi myślenia prowadzą nas bowiem do tych samych wniosków, a w efekcie – działań.

Warsztaty realizowane we współpracy ze SZKOŁĄ IMPRO, pierwszą w Polsce i najdłużej działającą prywatną jednostką edukacyjną, prowadząca działalność szkoleniową w zakresie improwizacji teatralnej i stosowanej. Więcej informacji: www.szkolaimpro.pl, www.facebook.com/SzkolaImpro

CZYM JEST IMPROWIZACJA?

To odrębna dziedzina sztuki, w której aktorzy grają spektakl spontanicznie, bez uprzedniego scenariusza. Tu i teraz wymyślają historię, bohaterów i dialogi. Improwizację wyróżnia tzw. niski próg wejścia. Niezależnie od twojego wieku, zawodu czy umiejętności, bez wystawiania się na wcześniejszą weryfikację (np. egzamin czy nabór) możesz zacząć uczyć się improwizacji i czerpać z niej radość. Korzyści płynące z tej praktyki wykraczają daleko poza sferę artystyczną, wpływając na rozwój umiejętności społecznych. W oparciu o dorobek improwizacji jako dziedziny sztuki wyodrębnia się tzw. improwizację stosowaną, która nastawiona jest na budowanie wspierającej atmosfery w grupie, rozwijanie propozycji partnera, otwartość na zmianę, poszerzenie granic strefy komfortu, umiejętność występów publicznych, panowanie nad tremą i wykorzystywanie jej w twórczy sposób.

 

Program warsztatu

22.11.2019 / SIŁA ZGODY

Budowanie pozytywnych komunikatów, kształtowanie postawy, która zachęca drugą osobę do pracy z nami. Zmiana standardowego „ale” na „i”. Szukanie tego, co wspólne i akceptowanie pomysłów drugiej osoby.

29.11.2019 / SŁUCHANIE I SŁYSZENIE

Aby zaakceptować, co proponuje mój współpracownik, muszę najpierw go usłyszeć. Trening aktywnego słuchania, zadawania pytań i otwartości na drugą osobę.

06.12.2019 / WSPÓŁPRACA

Trening wspólnego budowania historii, koncepcji, pomysłów i rozwiązań. Improwizacja teatralna to sztuka grupowa. Uczestnicy warsztatu sprawdzą techniki współpracy na bazie gier improwizowanych.

13.12.2019 / ELASTYCZNOŚĆ

Ćwiczenia na spontaniczne zmiany planu, otwartość na nieoczekiwane sytuacje, umiejętność odnalezienia w popełnianych błędach szansy na nowe rozwiązanie. Każdy błąd to prezent.

 

Prowadzenie: Agnieszka Markowska

Instruktorka Szkoły Impro, w której prowadzi warsztaty dla dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Improwizatorka, aktorka i wokalistka. Absolwentka iO Theater w Chicago. Współtwórczyni Resortu Komedii, gdzie występuje w licznych projektach i spektaklach. Założycielka Musicalu Improwizowanego (Klub Komediowy). Gra również w Hurcie Luster i Teatrze Improwizowanym Hofesinka oraz realizuje własne projekty muzyczne. Regularnie występuje na międzynarodowych festiwalach.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Improwizacja stosowana dla kadr kultury

Proszę podać imię
Proszę podać swoje nazwisko
Podaj poprawny adres e-mail
Podaj poprawny numer telefonu
Jaką instytucję/organizację reprezentujesz? (w innym przypadku: osoba indywidualna/freelancer/nie dotyczy):
Proszę wpisać nazwę instytucji/organizacji
Proszę wpisać powiat, pod który podlega instytucja/organizacja
Jeśli masz jakieś uwagi, sugestie, propozycje np. dotyczące tematów warsztatów z których chciałabyś/chciałbyś skorzystać w ramach MAKaKu, wpisz je poniżej:
Zgoda na przetwarzanie danych + RODO Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zawartych w formularzu - publikację w formie mapy on-line, publikację w serwisach Facebook i Instagram na profilach prowadzonych przez Mazowieckie Obserwatorium i Mazowiecki Instytut Kultury, a także w materiałach promocyjnych i edukacyjnych. Wyrażam też zgodę na otrzymywanie informacji dotyczących działań, programów, konkursów, szkoleń organizowanych i polecanych przez MIK. Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb realizacji Mazowieckiej Akademii Kadr Kultury przez Mazowiecki Instytut Kultury. Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@waw.mik.pl) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą przez Mazowiecki Instytutu Kultury - na podstawie państwa zgody Art. 6 ust. 1 lit. a oraz w celach archiwizacyjnych jako prawnie usprawiedliwiony interes administratora na podstawie art. 6 ust.1 lit.f 4). Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 12 miesięcy. 5)Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 6) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 7) podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.
Proszę o zaznaczenie zgody
Proszę o zaznaczenie zgody

 

Kontakt w sprawie warsztatu:

Agata Roman

Dział Edukacji

Mazowiecki Instytut Kultury

tel. 605 600 881, 22 586 42 07

e-mail a.roman@mik.waw.pl

Załączniki:

makak-regulamin.pdf - pobrań: 152, rozmiar: 210.57 KB
  • Brak komentarzy