A- A A+
vimeo facebook
Rzecznictwo jako narzędzie w pracy animatora
26 // 09 // 2016
Rzecznictwo jako narzędzie w pracy animatora
Za każdym razem, kiedy opowiadasz publicznie dlaczego kultura jest ważna w życiu ludzi, albo prosisz o zagłosowanie na twój projekt pikniku sąsiedzkiego w budżecie obywatelskim, czy zachęcasz do udziału w miejskich konsultacjach społecznych dotyczących planu rewitalizacji – prowadzisz działania rzecznicze. Jeśli chcesz robić to skuteczniej, to szkolenie dla Ciebie

Cele szkolenia:

1. Dowiesz się czym jest rzecznictwo i w jaki sposób narzędzia rzecznicze mogą być wykorzystywane w pracy animatora kultury.

2. Nauczysz się, w jaki sposób opracować Plan Rzecznictwa, wychodząc od posiadanych zasobów, poprzez diagnozę problemów i określenie celów rzeczniczych, po zaplanowanie działań i mini-kampanii rzeczniczych.

3. Dowiesz się na czym polega formułowanie przejrzystych komunikatów i przekazu rzeczniczego – jaka jest rola języka i struktur rzeczniczych w wystąpieniach rzeczniczych.

4. Nauczysz się, jak wykorzystywać historie osobiste (storytelling) i dane liczbowe w rzecznictwie.

5. Dowiesz się, jak mobilizować mieszkańców i społeczność lokalną do prowadzenia działań rzeczniczych na rzecz rozwoju kultury, rewitalizacji i wzmacniania postaw obywatelskich.

 

Koszt uczestnictwa: 246 zł brutto; szkolenia są w większym stopniu dofinansowane, stąd koszt udziału w szkoleniu jest niższy niż pozostałych szkoleń Kadry Kultury.

Liczba uczestników: 20-22 osób (w zależności od szkolenia)

Miejsce: ośrodek szkoleniowy w okolicach Warszawy

Czas trwania: 3 dni (15h)

Trener: Maja Branka

Termin: 26-28 września 2016 r.

Miejsce: Ośrodek szkoleniowy

Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach,

ul. H. Sienkiewicza 4, 96-325 Radziejowice

zgłoszenie >>

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE NCK.PL >>

Zachęcamy również do udziału w webinarium, które stanowi wstęp do szkolenia i odbędzie się 15 września w godz. 10:00-11:30. Zapisy na webinarium będą TUTAJ >> w dniach 12-15.09.

 

  • Brak komentarzy