vimeo facebook
Webinaria

W tym roku, w kwietniu organizujemy dla Was 3 nowe seminaria online: 

4 kwietnia - Małgorzata Leszko, Osiedle Przyjaźń, Budowanie partnerstw lokalnych
17 kwietnia - Agata Lisowicz-Wala, GOK w Suszcu, Współpraca animatorów kultury z samorządem lokalnym
24 Kwietnia - Małgorzata Minchberg, Olga Gronowska-Pszczoła, Współpraca międzyśrodowiskowa: artysta w szkole.

Już niebawem ruszamy z naborem! Zachęcamy do udziału i tym sposobem współtworzenia webinarium na żywo. Nagrania, tak samo, jak w 2016 roku będą dla Was dostępne na tej stronie. 

 

Trzeba tylko chcieć. Trzeba tylko poświęcić swój własny czas i  chcieć pracować z uczniami, żeby realizować swoją pasję. Jak to wszystko zagra - gwarantuję sukces.

To jest innowacja edukacyjna, to jest dla dzieci nowość.

Kiedy mówi się o naszej szkole, że uczniowie potrafią różne rzeczy robić, wszyscy są nastawieni pozytywnie. Po tego typu wydarzeniach nie miałem problemu, żeby iść i od dyrekcji uzyskać jakieś pieniądze, bo potrzebuję na przykład na nagrody w konkursie filmowym. Całkiem inaczej będą na Państwa patrzeć  w organie prowadzącym czy burmistrz czy prezydent miasta - dlatego, że was widać.

Krzysztof Fortuna - nauczyciel z Darłowa w województwie zachodniopomorskim opowiada o swoich projektach filmowych realizowanych w szkole z uczniami. Obejrzyj i posłuchaj o drodze od potrzeby do wynalazku, zainspiruj się.

 

 

 

Media społecznościowe coraz częściej zastępują nam tradycyjne media w codziennym użytkowaniu. Ich potencjał nie jest jednak w pełni wykorzystywany przez animatorów kulturowych.

Gabriela Kunert - ekspertka w sprawach mediów społecznościowych, podpowiada jakie są praktyki wykorzystania tak nieoczywistych mediów jak Instragram, Pinterest czy nawet Tinder w promocji projektów i kampanii społecznych.

Webinarium zawiera praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia fanpage organizacji i komunikowania się z odbiorcami za pomocą Facebooka.

 

 

 

 

Postanowiłam coś z tym zrobić...

Brzmi znajomo? Też chcesz coś z tym  zrobić?

Szukasz inspiracji albo zastanawiasz się jak inni prowadzą projekty z edukacji kulturowej? Mamy dla Ciebie kilka znakomitych przykładów.

Obejrzyj zapis webinarium z 2016 roku poprowadzone przez Katarzyną Zabłocką - nauczycielkę, wykładowczynię akademicką, performerkę, która opowiada o projektach, które zrealizowała na Podlasiu ze swoimi uczniami z liceum plastycznego w Supraślu.