KONKURS: IMPULS KULTURY

o konkursie

Konkurs IMPULS KULTURY – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych.

Ruszyła trzecia edycja konkursu dla animatorów i edukatorów kultury działających na terenie woj. mazowieckiego!

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie oryginalnych, autorskich projektów z zakresu animacji i edukacji kulturalnej, zrealizowanych w okresie pomiędzy 1 stycznia 2020 r. a 30 maja 2022 r. na terenie województwa mazowieckiego, wykorzystujących innowacyjne metody pracy; promowanie i upowszechnianie nagrodzonych projektów; inspirowanie do twórczych, wzorcotwórczych, nowatorskich działań z zakresu animacji i edukacji kulturalnej służących aktywizacji i integracji społecznej różnych środowisk; wzmacnianie znaczenia sztuki i wątków artystycznych podejmowanych przez środowisko. 

Poprzez konkurs chcemy pokazać, że praca animatorów i edukatorów jest niezbędna w budowaniu świata przyjaznego, empatycznego, refleksyjnego wobec współczesnych problemów oraz że działania z zakresu animacji i edukacji kulturalnej są interdyscyplinarne, wieloetapowe i wymagają różnorodnych kompetencji.

Pragniemy nagrodzić pracę animatorów i edukatorów kultury, których twórcza, włączająca, społecznie zaangażowana i odpowiedzialna praca jest pulsem kultury i impulsem pozytywnych zmian.

Ten konkurs jest dla Ciebie, jeżeli:

 • realizujesz projekty z zakresu animacji i edukacji kulturalnej
 • stosujesz innowacyjne, autorskie metody pracy, by twórczo inspirować, aktywizować i integrować lokalną społeczność
 • nie boisz się edukacyjnych i animacyjnych wyzwań, jakie stawia przed Tobą świat
 • korzystasz z lokalnych zasobów, działasz „z” i „dla” społeczności lokalnej
 • świadomie i odpowiedzialnie sięgasz po nowe technologie nie odrzucając tradycyjnych narzędzi i technik
 • uważność i refleksja są w Twoich działaniach równie ważne jak dobra zabawa i twórcze przekraczanie ograniczeń
 • chcesz podzielić się swoimi autorskimi pomysłami z zakresu animacji i edukacji kulturalnej

Projekt z zakresu animacji i edukacji kulturalnej może złożyć autor projektu występujący indywidualnie lub zespół współautorów projektu liczący nie więcej niż 3 osoby.

Zgłoś swój autorski projekt do jednej z kategorii:

 • projekt zrealizowany w przestrzeni publicznej;
 • projekt oparty na dziedzictwie lokalnym (materialnym i niematerialnym);
 • projekt storytellingowy czyli taki, w którym sztuka opowiadania stanowi oś dla działań z zakresu animacji i edukacji kulturalnej;
 • projekt zrealizowany online bądź w oparciu o nowe technologie i nowoczesne formy przekazu. 

Pula nagród w konkursie wynosi 90.000 zł. Wysokość indywidualnej nagrody pieniężnej dla autora nagrodzonego projektu wynosi 6.000 zł brutto. Wysokość nagrody pieniężnej dla zespołu współautorów nagrodzonego projektu wynosi 9.000 zł brutto.

Zapraszamy do zapoznania się z REGULAMINEM KONKURSU.


Nabór w konkursie IMPULS KULTURY – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych potrwa od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 r.


Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie elektronicznego FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO na platformie WITKAC.PL oraz zapoznanie się i zaakceptowanie REGULAMINU KONKURSU oraz OŚWIADCZENIA W SPRAWIE OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH dołączonych do formularza zgłoszeniowego.


Organizatorami konkursu IMPULS KULTURY – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych są Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

 

 

 

Załączniki:

regulamin-impuls-kultury-2022.pdf - pobrań: 221, rozmiar: 454,64 KB