KONKURS: INNOWACYJNY MENEDŻER KULTURY

Innowacyjni Menedżerowie Kultury nagrodzeni!
Innowacyjni Menedżerowie Kultury nagrodzeni!

 

12 października podczas uroczystej Gali w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach nagrodzeni zostali laureaci konkursu Innowacyjny Menedżer Kultury o indywidualną nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Nagroda przyznawana jest menedżerom instytucji kultury i organizacji pozarządowych za innowacyjne rozwiązania w zakresie zarządzania w kulturze. Celem konkursu jest rozpowszechnienie inspirujących nowości w zarządzaniu, a także promocja laureatów, którzy te nowoczesne koncepcje realizują.

Menedżerka kultury podążająca za marzeniami, skutecznie sieciująca, z doskonałym słuchem społecznym i konsekwencją w przeobrażaniu funkcji małej powiatowej biblioteki w nowoczesną instytucję kultury – Renata Sowińska, dyrektor Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, otrzymała w tym roku nagrodę Innowacyjnego Menedżera Kultury. Pierwsze wyróżnienie Marszałek wręczył Dyrektorowi Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach, Łukaszowi Albinowi Wawryniukowi, m.in. za wdrożenie i realizację autorskiej strategii działania dla instytucji i zaktywizowanie społeczności lokalnej wokół Latającej Akademii Seniora. Drugim wyróżnieniem doceniono Katarzynę Sołtys, dyrektor Domu Kultury Praga w dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy, za skuteczne użycie metody design thinking w zarządzaniu zmianą instytucji kultury i kompleksowe przygotowanie procesu inwestycyjnego.