KONKURS: INNOWACYJNY MENEDŻER KULTURY

Nagroda i wyróżnienia wręczone!
Nagroda i wyróżnienia wręczone!

 

6 listopada w Teatrze Dramatycznym w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia nagród Marszałka, w trakcie której nagrodzono również laureatów konkursu Innowacyjny Menedżer Kultury. Kapituła Konkursu nagrodę Innowacyjnego Menedżera Kultury przyznała Marcinowi Jasińskiemu, dyrektorowi Bemowskiego Centrum Kultury. Marcin Jasiński został doceniony za wdrożenie procesu zarządzania zmianą wraz zespołem pracowników. Kapituła zwróciła uwagę również na odwagę do podejmowania wyzwań jakimi jest odwracanie trendów i podejście do zarządzania publicznością, które skupia się na jej upodmiatawianiu, stymulowaniu aktywności i budowaniu sieci współpracy.

Wyróżnienie w konkursie otrzymała Anna Grunwald, kierownik działu naukowo-oświatowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie i Muzeum dla Dzieci. Jej osiągnięciem jest nowatorski wizerunek muzeum, który zbudowała m.in. nietypowym podejściem do zagadnienia patriotyzmu i oryginalnymi projektami.

Ostatnim wyróżnionym jest Jacek Emil Szczepański, dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie. Innowacyjność tego laureata przejawia się we wdrożeniu nowatorskiego projektu rewitalizacji oraz tym jak został on wykorzystany do integrowania społeczności lokalnej wokół działań realizowanych w muzeum.