KONKURS: INNOWACYJNY MENEDŻER KULTURY

dla mediów

Informacja prasowa

 

Innowacyjni Menedżerowie Kultury nagrodzeni!

 

12 października podczas uroczystej Gali w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach nagrodzeni zostali laureaci konkursu Innowacyjny Menedżer Kultury o indywidualną nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Nagroda przyznawana jest menedżerom instytucji kultury i organizacji pozarządowych za innowacyjne rozwiązania w zakresie zarządzania w kulturze. Celem konkursu jest rozpowszechnienie inspirujących nowości w zarządzaniu, a także promocja laureatów, którzy te nowoczesne koncepcje realizują.

Menedżerka kultury podążająca za marzeniami, skutecznie sieciująca, z doskonałym słuchem społecznym i konsekwencją w przeobrażaniu funkcji małej powiatowej biblioteki w nowoczesną instytucję kultury – Renata Sowińska, dyrektor Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, otrzymała w tym roku nagrodę Innowacyjnego Menedżera Kultury. Pierwsze wyróżnienie Marszałek wręczył Dyrektorowi Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach, Łukaszowi Albinowi Wawryniukowi, m.in. za wdrożenie i realizację autorskiej strategii działania dla instytucji i zaktywizowanie społeczności lokalnej wokół Latającej Akademii Seniora. Drugim wyróżnieniem doceniono Katarzynę Sołtys, dyrektor Domu Kultury Praga w dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy, za skuteczne użycie metody design thinking w zarządzaniu zmianą instytucji kultury i kompleksowe przygotowanie procesu inwestycyjnego.

 

 Informacja o konkursie: Natalia Roicka, tel. 22 586 42 25; 601 668 314, n.roicka@mik.waw.pl

Kontakt dla mediów: Magdalena Denko, tel. 22 586 42 36; 601 668 451, m.denko@mik.waw.pl

 

 

Załączniki:

informacja-prasowa-imk2018-gala.doc - pobrań: 201, rozmiar: 58 KB
innowacyjnymenedzerkultury2018.jpg - pobrań: 59, rozmiar: 74.88 KB
informacja-prasowa-imk2018-laureaci.docx - pobrań: 46, rozmiar: 46.4 KB