A- A A+
vimeo facebook
Animacja teatralna w szkole
24 // 11 // 2019
Animacja teatralna w szkole
Teatr narzędziem artystycznym! Zapraszamy do udziału w warsztatach w ramach Mazowieckiej Akademii Kadr Kultury.

Data: 24.11.2019r.

Miejsce: Mazowiecki Instytut Kultury

Godziny: 9:00 - 16:00

Podczas warsztatu uczestnicy zapoznają się z następującymi blokami zagadnień:
* Teatr jako narzędzie artystyczne – gdzie szukać historii, jak inspirować i kreować ?
Omawiane zagadnienia: teatr dokumentalny, teatr improwizowany, teatr forum,  tworzenie scenariusza teatralnego w kontekście procesu grupowego.
* Animacja teatralna jako formuła pracy rozwojowej w grupie.
Omawiane zagadnienia: teatr jako narzędzie terapeutyczne w pracy pedagogicznej, teatralne techniki w działaniach rozwojowych indywidualnych i grupowych.
* Animacja teatralna jako formuła budowania oraz integrowania grup i społeczności.

W ramach warsztatu uczestnicy zapoznają się z kontekstem teoretycznym omawianych zagadnień oraz wezmą udział w różnorodnych ćwiczeniach praktycznych. Wypracują też własny pomysł pracy teatralnej odnoszącej się do doświadczeń własnych oraz specyfiki grup, z którymi pracują.

Przed warsztatem warto odpowiedzieć sobie na pytania: z kim chcę i mogę pracować teatralnie? Jaki jest cel moich działań?

Prowadzenie: Edyta Ganc

psychoterapeutka psychologii procesu, teatrolog, reżyser teatralny. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty rozwojowe i kreatywne – teatralne i fotograficzne. Realizuje długoterminowe projekty teatralne i teatroterapeutyczne dla dzieci, młodzieży, seniorów oraz grup marginalizowanych.
W swojej pracy teatralnej łączy psychologiczne techniki procesowe, narzędzia dramy i teatru forum, improwizacji wg. Keitha Johnstona, techniki Augusto Boala oraz metody pracy z ciałem i ruchem.
Ukończyła I fazę Programu Licencyjnego Instytutu Psychologii Procesu, w tym Studium Psychoterapii metodą Psychologii Zorientowanej na Proces; Teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, Szkołę Trenerów Programu Kultura Rozwoju, Akademię Fotografii oraz Studio Teatralne „Hyde Park”.
Jest autorką i współautorką wielu projektów teatralnych stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna i reżyserem oraz współreżyserem takich spektakli, jak: "Je suis", " Rio de Varsovia", "Seniors Electro Show", "CV Show", "Laboratorium Seniora: Freestyle", " Wola Kobiet", "Wyśnione Życie Owadów" i innych.
Od września 2017 prowadzi Otwarty Teatr Procesowy, w ramach którego, wraz z uczestnikami, przygotowała spektakl „Aktorzy Potencjalni”, którego premiera miała miejsce w czerwcu 2018 w Studium Teatralnym S/T oraz "Proces in Vivo czyli Ludzie Live" - w formule eksperymentalnej In Vivo w czerwcu 2019.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY : rekrutacja zakończona

 

Kontakt w sprawie warsztatu:

Agata Roman

Dział Edukacji

Mazowiecki Instytut Kultury

tel. 605 600 881, 22 586 42 07

e-mail a.roman@mik.waw.pl

Załączniki:

makak-regulamin.pdf - pobrań: 190, rozmiar: 210.57 KB
  • Brak komentarzy